Internetowy Serwis Kolegium Lekarzy Rodzinnych Regionu Lubuskiego
 Aktualności  KLR-RL  News  Ogłoszenia  Dokumenty  Szkoła  Linki  Forum

Przynależność do KLRwP

INFORMACLA NA TEMAT CZASOPISMA LEKARZ RODZINNY
Z przyjemnością informujemy, że Lekarz Rodzinny - którego wydawanie wstrzymano czasowo pod koniec ubiegłego roku - powraca. Nowym wydawcą dwumiesięcznika jest od 2015 roku Medycyna Praktyczna.

Prenumeratorów z pewnością ucieszy fakt, że nasze czasopismo jest bezpośrednią kontynuacją znanego od dwudziestu lat periodyku, co oznacza również, że wstrzymane zobowiązania wobec prenumeratorów będą realizowane przez nowego wydawcę.

Ukazał się już pierwszy numer - jego tematem przewodnim jest poszerzony koszyk badań w praktyce lekarza rodzinnego, a także przydatne artykuły na temat podstaw badania okulistycznego u dzieci, diagnostyki chorób gruczołu krokowego, diagnostyki chorób tarczycy oraz czy szczepień profilaktycznych u pacjentów onkologicznych.
Numer ten można zamówić bezpłatnie pod adresem: mp.pl/lekarzrodzinny
Zachęcamy do zamówienia prenumeraty!
prenumerata@mp.pl, tel. 800 888 000

..................................................................................

XV KONGRES MEDYCYNY RODZINNEJ
RAZEM dla zdrowia
W dniach 28-31 maja 2015 roku w Karpaczu odbędzie się jubileuszowy, XV, Kongres Medycyny Rodzinnej.
Największe spotkanie naukowe dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, po raz pierwszy, organizowane jest we współpracy dwóch największych organizacji lekarzy rodzinnych: Stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie.
RAZEM z nami - nie zwlekaj, zgłoś się już dziś!
Informujemy, że została uruchomiona rejestracja on-line.
Zapraszamy do zgłaszania uczestnictwa w wyjątkowym, XV Kongresie Medycyny Rodzinnej.
.......................................................................................................

Cedzyna 17-19 kwietnia 2015 KURSY LEONARDO EURACT Szkolenie dla nauczycieli medycyny rodzinnej


POZIOM I Zapraszamy do uczestnictwa w Kursie Leonardo EURACT - szkoleniu dla nauczycieli medycyny rodzinnej KURS PODSTAWOWY
POZIOM I - skierowany do lekarzy nieposiadających żadnego doświadczenia w nauczaniu celem ich zaznajomienia z podstawowymi zasadami nauczania w miejscu pracy. Składa się z 6 modułów dotyczących m.in. podstawowych teorii edukacji i oceny, metod nauczania i dawania informacji zwrotnej, stylów uczenia się, nauczania poprzez odgrywanie ról oraz opracowywania programów kursów szkoleniowych. Kurs Leonardo EURACT jest szkoleniem przygotowującym lekarzy rodzinnych do pełnienia roli nauczyciela - trenera we własnej praktyce. Kurs uzyskał rekomendację Europejskiej Akademii Nauczycieli Medycyny Rodzinnej (EURACT) oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Celem Kursów Leonardo EURACT jest wsparcie procesu rozwoju zawodowego nauczycieli medycyny rodzinnej w Europie. Adresatami kursów są nauczyciele medycyny rodzinnej oraz lekarze rodzinni zamierzający podjąć się roli kierownika specjalizacji.
Termin: 17-19 kwietnia 2015 roku Miejsce: Hotel ECHO w Cedzynie Cedzyna 25-900 Kielce (woj. świętokrzyskie)
Szczegóły dotyczące Kursów Leonardo EURACT, program oraz warunki uczestnictwa na stronie: www.zizce.edu.pl/kursle/.
.................................................................................................................................

Odbył się kolejny egzamin z medycyny rodzinnej
i nasza Koleżanka,
Uszula Werner

specjalizujaca się w Ośrodku Kształcenia Lekarzy Rodzinnych w Zielonej Górze, uzyskała tytuł specjalisty medycyny rodzinnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Kierownik Ośrodka
Elżbieta Tomiak
........................................................................

 Aktualności  KLR-RL  News  Ogłoszenia  Dokumenty  Szkoła  Linki  Forum
Serwis zaprojektowała © ePartner